Tiskové zprávy

Zpět

Hutní montáže se po 3 letech vracejí do Švédska, za bezmála 100 milionů

Společnost Hutní montáže ze strojírenské skupiny VÍTKOVICE MACHINERY GROUP (VMG) podepsala kontrakt za bezmála 100 milionů korun, který ji po třech letech vrátí na montáže do Švédska. Naposledy tam pracovala na montáži energetického kotle pro Foster Wheeler Energi. „Současná zakázka je na projekt SYRA 4, což jsou konstrukce pro technologii na výrobu kyseliny dusičné ve švédském Köpingu," upřesnil generální ředitel Hutních montáží Miroslav Přecechtěl.

Obchodním partnerem Hutních montáží je společnost Chemoproject Nitrogen. Kontrakt zahrnuje dodávky a montáže 900 tun ocelových konstrukcí a kompozitních konstrukcí, roštů, zábradlí a žebříků.  Z nich postupně vzniknou objekty procesní jednotky, kompresorovny, potrubních mostů a technologické ocelové konstrukce pro nádrže, sila a jiné aparáty. Montáž ve Švédsku začne už příští měsíc a potrvá do listopadu. „Konstrukce se již vyrábějí", doplnil generální ředitel.

Na severských trzích se nyní Hutním montážím daří. Loni se po několikaleté pauze vrátily také do Finska, kde mají nyní kontrakty v součtu přes 600 milionů korun. Letos tam Hutní montáže mimo jiné postaví pro světového zpracovatele dřevní hmoty Metsä Fibre druhý největší regenerační kotel na světě (s výškou kotelny přes 84 metrů).

Společnost Hutní montáže loni podle předběžných výsledků téměř zdvojnásobily zisk na více než 67 milionů korun před zdaněním. Tržby společnosti vzrostly mírně nad hodnotu jedné miliardy korun. V roce 2014 měla společnost zisk před zdaněním 35 milionů korun a tržby na úrovni miliardy. Hutní montáže mají aktuálně zhruba 670 zaměstnanců.  

syra