Tiskové zprávy

Zpět

Hutní montáže vstupují na bulharský trh

hutni

OSTRAVA - Akciová společnost Hutní montáže ze strojírenské skupiny VÍTKOVICE MACHINERY GROUP, vstoupí v premiéře na bulharský trh. V Bulharsku získala kontrakt, jehož celková hodnota je více než 130 milionů korun. „Zakázka zahrnuje výstavbu kotle a souvisejícího technologického zařízení pro stávající elektrárnu v industriální zóně poblíž města Devnya, které leží přibližně 30 kilometrů od známého bulharského letoviska Varna. Nový kotel bude sloužit jako další zdroj páry a elektrické energie pro sousedící chemický závod," přiblížil generální ředitel Hutních montáží Miroslav Přecechtěl. 

Kontrakt v Bulharsku je podle generálního ředitele pro společnost referenční, a to hned ze dvou důvodů. Jednak si Hutní montáže označují na mapě světa zcela nový trh, jednak je jejich smluvním partnerem polská pobočka společnosti FOSTER WHEELER, která doposud spolupracovala výhradně s konkurencí z Polska. „Dodávku ocelových konstrukcí navíc získala naše sesterská společnost ve vítkovické strojírenské skupině – VÍTKOVICE POWER ENGINEERING a na stavbu posíláme i naše unikátní mechanismy," doplnil generální ředitel Přecechtěl.

Technicky půjde v Bulharsku o kotel pro spalování ropného koksu a černého uhlí s výkonem 185 megawatt. Rozsah prací Hutních montáží tvoří montáž kotle a zařízení o celkové hmotnosti 1 978 tun a provedení více než 3 200 montážních svarů. Na montáži technologie bude pracovat ve špičce zhruba 60 montérů a období montáže je plánováno, včetně montáže nosné ocelové konstrukce, od letošního srpna až do září 2016.

Hutní montáže jsou jednou z klíčových dcer skupiny VÍTKOVICE MACHINERY GROUP a patří do jejího produktového pilíře služeb. Pracují na velkých projektech, především energetických ale i jiných, napříč celým světem. Hutní montáže mají aktuálně 625 zaměstnanců. Za rok 2014 vytvořily zisk před zdaněním 34 milionů korun. Tržby společnosti měly hodnotu převyšující miliardu korun.