Novinky, aktuality

Zpět

Lahvárenská část Vítkovic rozjela byznys s vodíkem. Vydělala 128 milionů

Společnosti VÍTKOVICE CYLINDERS a VÍTKOVICE MILMET, které jsou lahvárenskou částí skupiny VÍTKOVICE MACHINERY GROUP (VMG), uspěly v první čtvrtině tohoto roku v nových segmentech byznysu vysokotlakých nádob. Jedná se zejména o CNG láhve pro automobilový průmysl, skladování plynu ve vysokotlakých nádobách až 1 000 barů a nádoby pro skladování vysokotlakého vodíku. Obě společnosti tak hlásí rostoucí trend tržeb i výsledků. Tržby ve srovnání se stejným obdobím loňského roku vzrostly o 20 % a zisk EBITDA o 43 %.

Lahvárenské společnosti v roce 2015 překročily 800 tisíc kusů prodaných vysokotlakých láhví, díky čemuž se skupina VMG stala světovým lídrem v prodeji bezešvých ocelových tlakových láhví. Ty jdou z Vítkovic v drtivé většině na export.  Vítkovice Cylinders loni dosáhly, podle zatím předběžných čísel, nejlepších výsledků ve své historii. Tržby společnost zvýšila meziročně o zhruba deset procent na bezmála 2,5 miliardy korun a zisk podle ukazatele EBITDA o 35 procent na skoro čtvrt miliardy korun.

Dařilo se i sesterské firmě Vítkovicím Milmet. Tržby byly v tomto případě zhruba 1,2 miliardy, což je růst o přibližně 10 % a zisk EBITDA narostl o 50 procent na 150 milionů korun. Obě společnosti tvoří jádro takzvané lahvárenské části skupiny VMG. Ve vývoji vítkovické skupiny je tato část s 950 lidmi klíčová, protože právě ona vytvořila základ, ke kterému od roku 2003 postupně přibyly privatizované strojírenské Vítkovice, Hutní montáže a silná IT část, fúzovaná do dnešní společnosti Vítkovice IT Solutions.  

trajler