Tiskové zprávy

Zpět

Libor Witassek se stal předsedou představenstva strojírenských Vítkovic

Libor Witassek, který je od července generálním ředitelem společnosti VÍTKOVICE, a.s., se ode dneška stal také předsedou představenstva společnosti. Dozorčí rada Vítkovic současně poslala do představenstva dva členy Witasskova týmu. Všichni akcionáři, tedy Jan Světlík, Milan Juřík a Jaromír Šiler, z představenstva přechází do dozorčí rady, která je nejvyšším orgánem společnosti. Skupina Vítkovice Machinery Group (VMG) tak i pro společnost VÍTKOVICE, a.s. přijala stejný německý model, jaký funguje od prosince 2015 u společnosti VÍTKOVICE HOLDING, kde je Jan Světlík nejen hlavním akcionářem (s 90 procenty akcií), ale také předsedou dozorčí rady.

„V těchto změnách budeme pokračovat také v dcerách společnosti Vítkovice tak, aby dozorčí rady byly postupně všude obsazeny akcionáři a představenstva výkonnými manažery," komentoval Jan Světlík.

Novými tvářemi v představenstvu společnosti VÍTKOVICE, a.s. pod vedením Libora Witasska jsou Rodan Broskevič – ředitel pro strategii Vítkovic, Igor Vlček – nový finanční ředitel Vítkovic a Martin Žák – šéf společnosti Vítkovice Doprava. Pátým členem představenstva je Jerzy Koscielniak – generální ředitel společnosti Vítkovice Cylinders, který ve statutárním orgánu zasedal i dosud.

Libor Witassek přišel do Vítkovic z pozice člena vrcholového managementu nadnárodní strojírenské firmy GCE Group a člena představenstva mezinárodní poradenské skupiny Allied Consultants Europe se sídlem ve Stuttgartu a působností v 15 zemích Evropy, která se specializuje na budování moderních systémů řízení. Je absolventem Vysokého učení technického v Brně, oboru Technická kybernetika, Univerzity M. Kopernika v Toruni v oboru Mezinárodní marketing management a na Dominican University v Chicagu získal titul MBA. Je externím vědeckým pracovníkem Vysoké školy ekonomické v Praze v oboru psychologie řízení. Je autorem mezinárodně uznávané metodiky Lean Leadership®, kterou vyučuje na VŠE Praha v rámci programů MBA. Libor Witassek je nositelem řady českých i mezinárodních profesních ocenění.

Funkce generálního ředitele a předsedy představenstva společnosti VÍTKOVICE, a.s., nyní není spojena s vlastnictvím akcií. Struktura vlastníků ve skupině VMG se nemění.