Novinky, aktuality

Zpět

Matka skupiny VÍTKOVICE MACHINERY GROUP loni razantně zvýšila zisk

Společnost VÍTKOVICE HOLDING, a.s., která zastřešuje strojírenskou skupinu VÍTKOVICE MACHINERY GROUP (VMG), loni razantně zvýšila ziskovost. Zatímco konsolidované tržby skupiny si podržely úroveň z roku 2013, tedy hodnotu okolo 17 miliard korun, provozní výsledek hospodaření se zvýšil proti roku 2013 o 60 procent na 1,2 miliardy korun. „Konsolidovaný zisk za rok 2014 dosáhl téměř 400 milionů korun, což je meziroční růst o bezmála 250 milionů. To je zvýšení na více než dva a půl násobek hodnoty z roku 2013," uvedl předseda představenstva a rozhodující vlastník společnosti VÍTKOVICE HOLDING Jan Světlík.

Skupina VMG operuje na pěti světadílech a vyváží do více než stovky zemí. Loni definovala svou Metal Evolution - tři strategické pilíře, na kterých chce dlouhodobě stát. Vedle uzavřeného výrobního cyklu, který znamená schopnost vyrábět strojírenská zařízení pro celé továrny z vlastních odlitků a výkovků, skupina rozvíjí výrobky s unikátním know-how a rozsáhlý komplex služeb. Ty zahrnují jak například montáže mostů, tak informační technologie pro záchranu lidských životů v krizových situacích nebo plničky pro CNG (stlačený zemní plyn) do aut. Služby se na obratu skupiny v roce 2014 podílely necelou třetinou.

Na základě strategie Metal Evolution skupina VMG loni prošla i účelnou redukcí, když prodala nebo sloučila několik společností nezapadajících do klíčových pilířů jejího rozvoje. V současné době skupinu VMG, zastřešovanou společností VÍTKOVICE HOLDING, a.s., tvoří 34 firem s přibližně 7100 zaměstnanci.