Novinky, aktuality

Zpět

Slavnostní otevření operačního střediska ZZS Zlínského kraje

Společnost VÍTKOVICE IT SOLUTIONS se dne 16. 4. 2015 podílela na slavnostním otevření krajského operačního střediska ZZS Zlínského kraje za účasti ředitele Ing. Vladimíra Měkoty, ředitele ZZS ZK JUDr. Josefa Valenty a hejtmana Zlínského kraje Ing. Stanislava Mišáka. Úspěšnost řešení na novém dispečinku ZZS ocenili i zástupci rady Zlínského kraje, ředitelé krajských nemocnic, představitelé IZS složek Zlínského kraje a dalších významných osob.

Předmětem plnění, jenž VÍTKOVICE IT SOLUTIONS a.s. od října 2014 do února 2015 realizovala, je dodávka a implementace informačních systémů Informačního systému operačního střediska a dalších navazujících moderních technologií a služeb. Obsahem plnění byla dodávka projektové technologie zařízení sálu operačního řízení tj. vybavení sálu se zázemím, radiová síť, telefonie, technologie zásahových vozů a jejich napojení na síť, informační technologie včetně SW pro Operační středisko včetně zajištění servisu pro Zdravotnickou záchrannou službu Zlínského kraje po dobu 5ti let.

Společnosti VÍTKOVICE IT SOLUTIONS se podařilo v rámci Zlínského kraje úspěšně zrealizovat projekt pro jednotnou úroveň informačních systémů složek Integrovaného záchranného systému v ČR, jenž koncepčně zajišťuje ochranu zdraví a majetku našich občanů.