Novinky, aktuality

Zpět

Soud povolil reorganizaci Vítkovic Heavy Machinery se vstupem SPV VTK Jaroslava Strnada

Krajský soud v Ostravě souhlasil s návrhem společnosti Vítkovice Heavy Machinery (VHM) a povolil reorganizaci firmy se vstupem společnosti  SPV VTK, a.s. Jaroslava Strnada. „Už nyní se řídíme reorganizačním plánem, plníme jeho podmínky a koordinujeme naše kroky s investorem," uvedl předseda představenstva VHM Martin Žák. 

Reorganizační plán, který v rámci tzv. předbalené reorganizace prošel schválením u většiny zajištěných i nezajištěných věřitelů firmy, obsahuje postup uspokojení věřitelů i vstup SPV VTK, a.s.. Ta získá 51procentní podíl VHM.

Soud schválil jako insolvenčního správce společnost KONREO, v.o.s., kterou VHM samy navrhly po dohodě s věřiteli. Stejně tak byl ustaven šestičlenný prozatímní věřitelský výbor, který navrhla společnost VHM. Navržení členové s účastí ve věřitelském výboru souhlasili. Schůze věřitelů k potvrzení reorganizačního plánu je svolána na 15. června ke Krajskému soudu v Ostravě.  Přezkumné jednání k pohledávkám je o den dříve.

VHM se podařilo nejen získat souhlas potřebného podílu věřitelů pro navrhovaný postup, ale také udržet tok nebankovního financování. To má spolu se vstupem investora zajistit především pokračování výroby. VHM na základě reorganizačního plánu získá jednak úvěrový rámec 3 miliony euro a jednak pracovní kapitál - tollingové financování s rámcem až do výše 30 milionů euro.