Novinky, aktuality

Zpět

Vítkovice Accounting spojí síly s auditorskou společností CSA

Společnost VÍTKOVICE ACCOUNTING, a.s., získá kapitálového a oborového partnera. V krátké době se jím přes kapitálové angažmá Drahomíry Slawikové stane auditorská, účetní a poradenská společnost CSA, spol. s.r.o. se sídlem v Ostravě. Ve Vítkovicích Accounting, které se zabývají účetními, ekonomickými a daňovým službami a poradenstvím, získá investorka třetinový podíl. Dosud byla jediným akcionářem společnost VÍTKOVICE HOLDING, a.s. (pozn. tedy nikoli VÍTKOVICE, a.s..)

„Dlouhodobou spolupráci na obchodní bázi jsme přetavili ve spolupráci strategickou," komentoval generální ředitel Vítkovice Holding Jan Světlík.

Cílem nového propojení je posílení obou společností na trhu účetních, daňových a auditorských sužeb v ČR. „Nebudeme se bránit spolupráci se společnostmi ze skupiny Vítkovice Machinery Group, pro které Accounting dosud v převážné míře pracoval, ale jde nám zejména o oslovení nové klientely," uvedla spolumajitelka CSA Drahomíra Slawiková. Stejný záměr potvrzuje také vedení společnosti Vítkovice Accounting.

Společnost Vítkovice Accounting je ziskovou firmou. Rovněž společnost CSA je zisková. Obrat obou společností je v součtu okolo 60 milionů korun. Dohromady obě firmy zaměstnávají zhruba 90 lidí.