Novinky, aktuality

Zpět

Vítkovice Gearworks se mohou reorganizovat, zájem o ně mají dva investoři

Společnost Vítkovice Gearworks ze strojírenské skupiny Vítkovice Machinery Group (VMG) dnes získala od schůze věřitelů souhlas, aby prošla reorganizací. Reorganizaci firmy navrhovalo jak vedení Vítkovic Gearworks, tak i  insolvenční správce David Vandrovec.

Reorganizace znamená šanci na podstatně větší míru uspokojení věřitelů než v případě konkurzu, při němž by firma prakticky ukončila činnost. V reorganizaci se odhaduje míra uspokojení nezajištěných věřitelů ve výši okolo 20 procent, u zajištěných věřitelů na úrovni jejich zajištění. V případě konkurzu by uspokojení věřitelů představovalo méně než jedno procento.

Navíc společnost Vítkovice Gearworks aktuálně eviduje již dva zájemce o její koupi. A to dříve, než bylo rozhodnuto o reorganizaci.

Skupina VMG plánuje zahájení prodejního procesu během ledna či února 2017. Půjde o otevřený prodejní proces pod kontrolou insolvenčního správce a věřitelského výboru. Reorganizační plán by Vítkovice Gearworks chtěly předložit nejpozději začátkem dubna příštího roku. Vedle úsporných opatření chtějí maximálně využit moderní technologie, kterými disponují.

Vítkovice Gearworks jsou jedním z předních dodavatelů atypických převodových skříní, ozubených dílů a kompletních pohonů pro různá odvětví průmyslu. Dále společnost poskytuje projekční a inženýringové služby a zabývá se také tepelným zpracováním.