Novinky, aktuality

Zpět

Vítkovice Gearworks zahájily proces výběru investora

Společnost Vítkovice Gearworks zahájila prodejní proces, který má vést k nalezení investora. Společnost známá jako výrobce převodovek, rýpadel, skládkových systémů, zakladačů a dílů pro námořní plošiny, odeslala základní informace o své podnikatelské činnosti potenciálním zájemcům. „Rozhodující bude míra uspokojení věřitelů, kterou bychom vstupem investora a prodejem celého závodu mohli dosáhnout. Prodej se odehraje v součinnosti s insolvenčním správcem, jeho odbornými poradci a věřitelským výborem," konstatoval ředitel společnosti Vítkovice Gearworks Vladimír Bindzár.

Prodejní proces proběhne v několika standardních krocích a zakončen by měl být letos v létě. Po loňském zjištění úpadku společnosti Vítkovice Gearworks insolvenční soud povolil reorganizaci společnosti. Vstup investora tak musí mimo jiné odpovídat podmínkám insolvenčního zákona a reorganizačního plánu, který společnost připravuje a který podléhá schválení schůze věřitelů a insolvenčního soudu. „Jednou z našich cenných deviz pro další fungování závodu i pro investora je bezesporu technologie, především špičková cementační pec, a reference," upozornil ředitel Bindzár.

V roce 2015 dosáhla společnost Vítkovice Gearworks tržeb 659 milionů korun, které převážně vlivem insolvence sesterské společnosti Vítkovice Power Engineering klesly v minulém roce na třetinu. Poslední dva roky je společnost ve ztrátě, v předchozích 13 letech byl ale výsledkem jejího hospodaření zisk. Společnost aktuálně zaměstnává 145 lidí, což je  (mimo jiné v důsledku zavedených úsporných opatření) zhruba o 50 méně než loni.