Novinky, aktuality

Zpět

Vítkovice IT Solutions získala prestižní cenu

Prestižní ocenění v oblasti elektronizace státní správy získala v soutěži Egovernment The Best 2015 – MasterCard společnost Vítkovice IT Solutions se svým systémem EasyGO pro hraniční kontrolu a rychlé automatické odbavení cestujících.

Soutěž Egovernment The Best připravuje už tradičně Magazín Egovernment. Projekt EasyGO, známý také jako eGate, odborná komise ocenila 3. místem v kategorii Centrální projekty.

Projektový tým Vítkovice IT Solutions a provozovatel, kterým je Ředitelství služby cizinecké policie ČR, úspěšně rozvíjejí EasyGO na Letišti Václava Havla v Praze. Ve spolupráci se společností secunet Security Networks AG tam Vítkovice IT Solutions v průběhu letošního července uvedly do zkušebního provozu deset nových biometrických bran eGate. Nové eGate, které provozovatel financoval z norských fondů, jsou určeny pro automatizované odbavení cestujících při příletu i odletu na pražském letišti. Jsou určeny pro cestující starší 15 let s cestovními doklady, které obsahují biometrické údaje. Využít je mohou cestující z 28 zemí EU, Norska, Islandu, Lichtenštejnska a Švýcarska. Odbavení pomocí nových eGate trvá průměrně 15 vteřin. V současných podmínkách složité mezinárodní situace jsou eGates jedním z důležitých prvků ochrany hranic našeho státu.

Cílem soutěže Egovernment The Best je představovat, shromáždit a prezentovat nejzajímavější projekty elektronizace veřejné správy ČR v daném roce.

Projekt EasyGO uspěl v náročném hodnocení odborníků, kteří hodnotili doložení dopadu projektu, doložení nebo potenciál pro sdílení dobrých postupů,  pochopení „vícekanálových" aspektů, inovace a řízení efektivnosti, celkový dojem a komunikační kapacitu. Navzájem byly porovnávány pouze projekty adekvátního rozsahu a významu. Zajímavé projekty ze soutěže Egovernment The Best se stávají inspirací pro ostatní provozovatele.