Novinky, aktuality

Zpět

Vítkovice Machinery Group otevřely CNG plničku na hlavním tahu z Ostravy do Beskyd

V podhůří Moravskoslezských Beskyd začala ode dneška dodávat motoristům ekologické palivo nová plnička stlačeného zemního plynu - CNG. Zprovoznila ji společnost VÍTKOVICE Doprava ze skupiny VÍTKOVICE MACHINERY GROUP (VMG). Výdejní stojany jsou umístěny na hlavním tahu silnice č. 56 v obou směrech na čerpacích stanicích Benzina u Frýdlantu nad Ostravicí. Jedná se již o 26. plnící stanici v rámci sítě CNGvitall, což řadí vítkovickou skupinu k největším provozovatelům CNG stanic v České republice.

„Poptávka po CNG raketově roste, ve srovnání s loňským rekordním rokem evidujeme vice než dvojnásobný nárůst výtoče," říká Martin Žák, ředitel VÍTKOVICE Doprava a dodává: „Stanice pod Beskydami podtrhují symbiózu moderních technologií s obnovitelným palivem a přírodou. Stlačený zemní plyn, který produkuje výrazně méně emisí, má svůj nezpochybnitelný význam jak v městských aglomeracích, tak právě v lokalitách, jako je tato, na přímé trase do Beskyd."

CNG nabízí ale nejen ekologický přínos. Vzhledem ke stoupajícím cenám benzínu či nafty a k poklesu cen CNG dosahuje provoz vozidel na toto palivo vůbec nejnižších nákladů (jak v případě nákladů na vlastní palivo, tak v rámci srovnání tzv. T.C.O. nákladů, tzn. Total Cost of Ownership - celkové náklady na vlastnictví vozidla). Náklady lze ještě snížit použitím zákaznické karty CNGvitall, která snižuje cenu s každým odebraným kilogramem. (Bližší informace na www.cngvitall.cz.)

„Do konce roku zprovozníme ještě minimálně další 3 plnící stanice," poznamenal Martin Žák. Jedná se o lokality Karviná, Praha a Železná Ruda. V rámci dalšího rozvoje projektu CNGvitall skupina Vítkovice v květnu zprovoznila i autopůjčovnu, která se zaměřuje na pohon CNG. Oproti běžným autopůjčovnám ušetří motoristé díky CNG významně nejen na půjčovném, ale také na pohonných hmotách. (Detailní informace jsou k dispozici na www.vitkovice.cz/autopujcovna.)

Skupina VÍTKOVICE MACHINERY GROUP zastřešuje spektrum oborů. Obor CNG je založen na green technology a zahrnuje vše - od  vybudování plnících stanic CNG, přes mobilní stanice (Booster) až po přestavby lokomotiv, osobních automobilů a užitkových automobilů na CNG. V portfoliu jsou rovněž trajlerové vozy pro převoz CNG a mobilní plynovody (kontejnery s CNG) pro využití v místech bez plynovodu. Skupina VMG je momentálně jediným výrobcem na světě, který umí vyrobit takzvaný mobilní plynovod na 5 200 m3 stlačeného zemního plynu, což odpovídá energetickému zdroji o kapacitě 55 megawatt hodin energie ve formě zemního plynu.

cng frýdlant