Novinky, aktuality

Zpět

Vítkovice Machinery Group otevřely novou společnost v Polsku

Největší ryze česká strojírenská skupina VÍTKOVICE MACHINERY GROUP (VMG) tento týden otevřela novou polskou společnost VÍTKOVICE MACHINERY POLSKA. „Posilujeme naše obchodní aktivity v Polsku. Jde o posílení na energetickém trhu, především při výstavbě nových bloků, a také o chystané infrastrukturní projekty," uvedl Jerzy Koscielniak, člen představenstva VÍTKOVICE MACHINERY POLSKA.

Společnost navazuje na dlouholetou přítomnost vítkovické skupiny na polském trhu. Dosud však měla VMG v teritoriu pouze výrobní továrny v Sosnovci a v Siemianovicích Słąskich. Celkové investice v Polsku dosáhly od roku 2002 zhruba 2,2 miliardy korun. Nejnovější kapacita je ze začátku letošního roku, kdy skupina rozběhla novou továrnu na výrobu hřídelí. Investice je situována v areálu společnosti VÍTKOVICE MILMET, posílila kapacity skupiny ve výrobě pro energetiku a přinesla mimo jiné i dvě desítky nových pracovních míst. Organizačně je součástí společnosti Vítkovice Heavy Machinery.

Nově vzniklá Vítkovice Machinery Polska je naproti tomu samostatnou afilací. Jejím úkolem bude například také rozvoj sítě CNG plnicích stanic a souvisejících technologií. Skupina zaznamenává na polském trhu úspěchy. Například Vítkovice Power Engineering a HUTNÍ MONTÁŽE letos zvítězily v silné evropské konkurenci a uzavřely smlouvu o výrobě a dodávce sekundárních ocelových konstrukcí 5. a 6. bloku elektrárny v polském Opole. Díky této obchodní zkušenosti se skupina VMG zapíše v Polsku na seznam dodavatelů pro elektrárny o vysokém výkonu. V ocelových konstrukcích jde o krok do vyšší třídy dodavatelů.

Oficiální otevření se odehrálo ve Varšavě, zúčastnili se ho významní představitelé polské vlády, český velvyslanec ve Varšavě a členové vedení největších polských společností. Součástí bylo i představení kolekce polských malířů 20. století ze sbírky Jana a Liběny Světlíkových.