Novinky, aktuality

Zpět

Vítkovice Mechanika vyváží do Egypta válcovnu za 628 milionů korun

Vítkovice Mechanika ze skupiny VÍTKOVICE MACHINERY GROUP (VMG) v těchto dnech expedují novou technologii pro válcovnu měděných slitin v Egyptě. Společnosti Helwan Factory for Nonferrous Industries postupně dodají do Káhiry celkem 14 provozních souborů.  „Z nich vznikne válcovací linka mosazi a takzvaného sendvičového materiálu za zhruba 628 milionů korun," uvedl obchodní ředitel společnosti Vítkovice Mechanika Roberto Clemente.

Součástí vítkovických dodávek jsou nadrozměrné díly, které vyžadují speciální zámořské balení a dopravu do přístavu Bremerhaven, odkud zařízení putuje do Alexandrie a dále na místo určení v Káhiře. Po té bude následovat montáž. Najetí a zprovoznění celé výrobní linky do provozu se plánuje na příští rok.

Šanci na zajímavé dodávky zajistila společnosti Mechanika její sesterská společnost ve vítkovické strojírenské skupině VTK Special. Ta je také kontraktorem subdodávek v dodavatelském řetězci pro egyptskou zakázku.

Vítkovice Mechanika jsou jednou z více než 30 společností skupiny VMG. Letos mimo jiné vyrobily jako první na světě 20stopý kontejner MEGC s certifikací International Maritime Dangerous Goods (IMDG) pro převoz helia a stlačeného zemního plynu při tlaku 250 bar na zaoceánských lodích. Kontejner je unikátní tím, že splňuje kritéria pro náročnou námořní dopravu, a to i pro tak drahý plyn, jakým je právě helium. Zároveň se může pohybovat i po silnici a železnici. Pro certifikaci IMDG je kontejner konstruován tak, aby vydržel až šestinásobek své váhy, naskládaný na něj na zaoceánských kontejnerových lodích.

Kromě toho se společnost specializuje na zařízení pro úpravu, přepravu a zpracování materiálů, na technologie pro kontinuální povrchovou těžbu surovin a na služby v hutním, strojírenském a energetickém průmyslu. Vítkovice Mechanika zaměstnávají 630 lidí.