Novinky, aktuality

Zpět

Vítkovice personálně zbrojí, do vedení přichází uznávaný Libor Witassek

Skupina VÍTKOVICE MACHINERY GROUP (VMG), respektive její společnost VÍTKOVICE, a.s., personálně posiluje. Do léta ji doplní několik manažerů se zkušenostmi z mezinárodního obchodu a specialistů na řízení podle mezinárodních standardů. Do čela společnosti se od 1. července postaví uznávaný Libor Witassek, člen vrcholového managementu nadnárodní strojírenské firmy GCE Group a člen představenstva mezinárodní poradenské skupiny Allied Consultants Europe se sídlem ve Stuttgartu a působností v 15 zemích Evropy, která se specializuje na budování moderních systémů řízení.

„Bankám jsme dnes oficiálně představili naše záměry pro tento rok, ve kterých hraje klíčovou roli i personální posílení týmu TOP 10 a nové definování kompetencí mezi Vítkovicemi a jejich dcerami, za které Vítkovice nově převezmou zodpovědnost vůči bankovnímu klubu. To znamená, že část stávajících klíčových lidí posílí dceřinky a do matky přibudou vedle pana Witasska ještě další posily," uvedl hlavní vlastník skupiny VMG Jan Světlík.

Pro nově příchozího L. Witasska nebude skupina vytvářet speciální manažerskou pozici. Nositel řady českých i mezinárodních profesních ocenění, který se prosadil jako specialista u evropských i globálních společností, získá pozici generálního ředitele společnosti Vítkovice. To znamená, že bude nejbližším spolupracovníkem majitele Jana Světlíka, který je a nadále bude předsedou představenstva společnosti, stejně jako dalších představenstev ve skupině a předsedou dozorčí rady, tedy nejvyšším šéfem, zastřešující společnosti Vítkovice Holding. „Funkce generálního ředitele nově, a to zcela záměrně, nebude spojena s vlastnictvím akcií, tedy se mnou, aby nedocházelo k útokům na vnitřní chod Vítkovic, když jde primárně o neustálé spory vyvolávané KKCG a Davidem Beranem vůči akcionářské struktuře Světlík, Šiler, Juřík," komentoval Jan Světlík.

Libor Witassek je absolventem Vysokého učení technického v Brně, oboru Technická kybernetika, Univerzity M. Kopernika v Toruni v oboru Mezinárodní marketing management a na Dominican University v Chicagu získal titul MBA. Je externím vědeckým pracovníkem Vysoké školy ekonomické v Praze v oboru psychologie řízení. Je autorem mezinárodně uznávané metodiky Lean Leadership®, kterou vyučuje na VŠE Praha v rámci programů MBA. V posledních letech se podílel na řízení několika globálně působících společností.