Tiskové zprávy

Zpět

Vítkovice personálně zbrojí, do vedení přichází uznávaný Libor Witassek

OSTRAVA, 31. 3. 2016 – Skupina VÍTKOVICE MACHINERY GROUP (VMG), respektive její společnost VÍTKOVICE, a.s., personálně posiluje. Do léta ji doplní několik manažerů se zkušenostmi z mezinárodního obchodu a specialistů na řízení podle mezinárodních standardů. Do čela společnosti se od 1. července postaví uznávaný Libor Witassek, člen vrcholového managementu nadnárodní strojírenské firmy GCE Group a člen představenstva mezinárodní poradenské skupiny Allied Consultants Europe se sídlem ve Stuttgartu a působností v 15 zemích Evropy, která se specializuje na budování moderních systémů řízení.

„Bankám jsme dnes oficiálně představili naše záměry pro tento rok, ve kterých hraje klíčovou roli i personální posílení týmu TOP 10 a nové definování kompetencí mezi Vítkovicemi a jejich dcerami, za které Vítkovice nově převezmou zodpovědnost vůči bankovnímu klubu. To znamená, že část stávajících klíčových lidí posílí dceřinky a do matky přibudou vedle pana Witasska ještě další posily," uvedl hlavní vlastník skupiny VMG Jan Světlík.

Pro nově příchozího L. Witasska nebude skupina vytvářet speciální manažerskou pozici. Nositel řady českých i mezinárodních profesních ocenění, který se prosadil jako specialista u evropských i globálních společností, získá pozici generálního ředitele společnosti Vítkovice. To znamená, že bude nejbližším spolupracovníkem majitele Jana Světlíka, který je a nadále bude předsedou představenstva společnosti, stejně jako dalších představenstev ve skupině a předsedou dozorčí rady, tedy nejvyšším šéfem, zastřešující společnosti Vítkovice Holding. „Funkce generálního ředitele nově, a to zcela záměrně, nebude spojena s vlastnictvím akcií, tedy se mnou, aby nedocházelo k útokům na vnitřní chod Vítkovic, když jde primárně o neustálé spory vyvolávané KKCG a Davidem Beranem vůči akcionářské struktuře Světlík, Šiler, Juřík," komentoval Jan Světlík.

Libor Witassek je absolventem Vysokého učení technického v Brně, oboru Technická kybernetika, Univerzity M. Kopernika v Toruni v oboru Mezinárodní marketing management a na Dominican University v Chicagu získal titul MBA. Je externím vědeckým pracovníkem Vysoké školy ekonomické v Praze v oboru psychologie řízení. Je autorem mezinárodně uznávané metodiky Lean Leadership®, kterou vyučuje na VŠE Praha v rámci programů MBA. V posledních letech se podílel na řízení několika globálně působících společností.

Eva Kijonková, mluvčí skupiny VÍTKOVICE MACHINERY GROUP, tel. 721 857 097

klikovka