Novinky, aktuality

Zpět

Vítkovice postaví na Slovensku moderní autobusový terminál za 400 mil.

Skupina Vítkovice Machinery Group postaví pro společnost Primum na Slovensku autobusový terminál s obchodním centrem. Terminal Shopping Center, jak se projekt jmenuje, bude stát v Banské Bystrici na místě dlouho chátrajícího starého autobusového nádraží. Zakázka má pro Vítkovice hodnotu 400 milionů korun. „Základní kámen stavby je na místě a naši zaměstnanci také, stavět budeme rok," doplnil ředitel společnosti Vítkovice Revmont Pavel Pekárek. Právě tato firma ze skupiny VMG, spolu se sesterskými Vítkovicemi Slovakia, stavbu zajišťuje.

Staré autobusové nádraží leží v Banské Bystrici na Štefánikově nábřeží poblíž vlakového spojení a centra města. Přes 20 let čekalo na znovuobnovení a hyzdilo město. Nový komplex Terminal Shopping Center by měl být víceúrovňový a měl by mít dvě základní části – autobusový terminál s  pasáží a obchodní centrum se zhruba 40 obchody a s parkovištěm pro 300 aut.  Stanoviště autobusů bude bezbariérově propojeno s nedalekou železniční stanicí. Počítá se i se změnou dopravního napojení, které vyřeší kruhový objezd. Celková plocha, kterou investor hodlá proměnit, má dohromady 11 185 m2.  

Vítkovice Revmont se nebudou starat jen o stavbu samotného dopravního terminálu s přilehlým nákupním centrem. Jejich úkolem bude zvládnout i zmíněné napojení území na dopravu ve městě a na příchod k železnici. „Území není úplně bez problémů. Musíme na čas vybudovat provizorní průchod k železniční stanici a počítat mimo jiné s blízkostí vodního toku, který může věci vždy zkomplikovat," konstatuje ředitel společnosti Vítkovice Revmont.

Pro skupinu Vítkovice je to shodou okolností v krátkém čase už druhá zakázka na odstranění skvrny na tváři města. Tou první je rovněž už zahájená dostavba betonového skeletu objektu Red House  - nikdy nedokončeného sídla někdejšího krajského výboru KSČ - v Ostravě. Tam stavební práce skupina VMG, přesněji opět její dceřiná firma Vítkovice Revmont, dělá pro investora Red House Development.

Když připočítáme i proměnu Dolních Vítkovic, na které se velkou měrou podílely i dceřiné firmy VMG, je to trojice referencí, se kterou může skupina do výběrových řízení ve městech po celé Evropě. „A navíc je to i kus krásné práce na oživení míst, která měla složitou historii," komentoval Jan Světlík, hlavní vlastník skupiny VMG. 

Doplňující informace: Společnost Primum s.r.o. patří do skupiny InterCora. Tato developerská skupina zaměřená na komerční nemovitosti působí na českém trhu od roku 1991.

terminal