Novinky, aktuality

Zpět

Vítkovice Power Engineering míří do reorganizace

Společnost Vítkovice Power Engineering (VPE) projde reorganizací. Většina věřitelů podpořila reorganizaci a insolvenční soud následně rozhodl o povolení reorganizace. Pro firmu s přibližně tisícovkou zaměstnanců to znamená, že má čas na vypracování reorganizačního plánu, ve kterém navrhne, jak vyřeší své závazky.

„Děkuji našim věřitelům a zaměstnancům za podporu při reorganizaci VPE.  Čekají nás týdny intenzívní práce a jednání. Důvěry všech našich partnerů si velmi vážíme a věříme, že společně nalezneme řešení, které umožní řešení domácích i zahraničních rozpracovaných zakázek," komentoval výsledek jednání předseda představenstva a generální ředitel VPE Simeon Hýbl.

VPE je dceřinou firmou akciové společnosti Vítkovice. V čele VPE stojí od půlky letošního listopadu předseda představenstva a generální ředitel Simeon Hýbl. Místopředsedou představenstva a finančním ředitelem je nově Radek Bačák. Tento nový management nyní pracuje na reorganizačním plánu VPE.

Předseda představenstva a generální ředitel akciové společnosti Vítkovice Libor Witassek uvedl: „Reorganizace je dobrým řešením pro všechny zúčastněné strany. Vítkovice a.s. se snaží VPE i v těchto nelehkých časech podpořit. Záleží nám na udržení hodnoty závodu VPE a na co nejvyšším uspokojení věřitelů VPE."

Návrh na insolvenci společnosti spojený s návrhem na povolení reorganizace podalo představenstvo VPE letos v srpnu. Stalo se tak po složitém vývoji na trzích, politických turbulencích v Turecku a zejména v důsledku narušení důvěry trhu.