Novinky, aktuality

Zpět

Vítkovice přilákaly o víkendu zhruba 21 tisíc lidí

Otevřené brány firem skupiny Vítkovice Machinery Group (VMG) přilákaly o prvomájové neděli zhruba 21 tisíc návštěvníků. Tradičně využili hlavně výjimečný pohled do zákulisí špičkové strojírenské výroby a souvisejících činností.

Vítkovice Heavy Machinery  nabídly prohlídky unikátních výkovků a odlitků mimořádných rozměrů – například hřídelí větrných elektráren. Vítkovice Hammering, tedy rychlokovárna, se pochlubily stroji ke zpracování titanu a jiných hi-tech materiálů 21. století. Vítkovice Mechanika představily fungování CNG plnicí stanice. V provozech Vítkovic Power Engineering se konaly komentované prohlídky provozů s průvodcem a mostárna ukázala technické možnosti nového pálicího centra.

Tradičně velký zájem byl o produkci lahví nejrůznějších typů ve Vítkovicích Cylinders. Zejména unikátní linka na ocelové láhve budila zaslouženou pozornost. Stejně jako nové stroje ve Vítkovicích Gearworks. Laboratoře s ukázkami chemických reakcí otevřely pro příchozí Vítkovice Testing Center.

Lidé si mohli ve vítkovických provozech osahat a vyzkoušet i nejrůznější chytré stroje – od počítači řízených obráběcích center, přes auta a plničku na CNG až po 3D tiskárny.  

Malí návštěvníci si navíc mohli odnést i suvenýry, jako jsou třeba odlitky z čokolády nebo výrobky z pálicího stroje a malé odměny za dětské soutěže. Zvědavce i odborníky potěšil i program společnosti Vítkovice Doprava. „Vítkovickým metrem, což je speciální souprava s CNG lokomotivou, se po firemních kolejích kolem celých Vítkovic projela dobrá tisícovka lidí," uvedl jako další příklad lákadel personální ředitel skupiny Vítkovice Radim Vidlář.

Většina návštěvníků si užila také Dolní Vítkovice a Landek park, které se připojily k prvomájovému Dni otevřených dveří Vítkovic speciální nabídkou - například grilováním ve Světě přírody science centra Velký svět techniky. K dispozici byla rovněž prohlídka všech expozic ve Velkém i Malém světě techniky a na Landeku. Lidé se prošli i landeckým parkem s nově připojeným meandrem řeky Ostravice. 

den otevřených dveří