Tiskové zprávy

Zpět

Vítkovice připravily na „čarodějnice“ a na 1. května lákadla pro celou rodinu

Lampióny a čarodějnice na Bolt Tower a současně soutěž o nejlepší masku, ve které mohou přijít malí i dospělí. K tomu opékání špekáčků, tak bude vypadat předvečer 1. máje v Dolních Vítkovicích. Hned na to se otevřou brány všech vítkovických provozů a firmy skupiny Vítkovice Machinery Group (VMG) nabídnou výjimečný pohled do zákulisí špičkové strojírenské výroby a souvisejících činností.

Výjimečný 1. májový den bude věnován zábavě pro celé rodiny, komentovaným prohlídkám pro technické fanoušky i možnosti osahat si a vyzkoušet nejrůznější chytré stroje – od počítači řízených obráběcích center, přes auta a plničku na CNG až po 3D tiskárny.  Otevřou se i expozice v Dolních Vítkovicích, z toho některé bezplatně.

Kdo bude chtít, může ve výrobních provozech 1. května strávit den od 8 do 14 hodin a v Dolních Vítkovicích ještě celý zbytek odpoledne.  Odnést si bude možné i suvenýry, jako jsou třeba odlitky z čokolády nebo výrobky z pálícího stroje a malé odměny za dětské soutěže – například kuličkový minigolf nebo pidikuželky. Připraveny budou také oblíbené balonky s héliem a zvířátka z nich. Ale získat můžete třeba i obrázky na tváři či vlastnoručně vyrobené hračky z Tvořivého koutku u lahvárenských provozů.

Zvědavce i odborníky potěší prohlídky unikátních výkovků a odlitků světových rozměrů ve Vítkovicích Heavy Machinery. Mostárna Vítkovice Power Engineering nabídne prohlídku nového pálicího centra. Vítkovice Cylinders se pochlubí linkami i výrobky pro světový byznys s technickými plyny, CNG i vodíkem. Vítkovice IT Solutions ukážou nejmodernější IT „hračky". Vítkovičtí hasiči přivezou požární techniku. Vítkovice Testing Center chystá atraktivní chemické reakce.

Vítkovice Doprava nechají návštěvníky nahlédnout do lokomotivního depa a nabídnou jízdu na drezíně i okružní jízdy tzv. Vítkovickým metrem s lokomotivou na stlačený zemní plyn (CNG) a s časy odjezdů po hodinách od 8:30. Kromě toho si návštěvníci mohou vyjet i na golfovém vozíku na CNG.

V rámci programu v Dolních Vítkovicích jsou pak mimo jiné přichystány volné prohlídky Gongu a tvůrčí workshop v Galerii Plato. Celý den mohou příchozí v Gongu shlédnout dokumenty „180 let Vítkovic" a „Zrezivělá krása". Mimořádně se otevře Heligonka – stálá scéna Jaromíra Nohavicy.

Velký svět techniky nabídne zdarma vstup do atraktivní expozice České televize či do zahrady Světa přírody. Hornická expozice Landek Park je na prvního máje v běžném provozu. Shlédnout zde můžete zrenovovanou část okolí slepého ramene řeky a Odry a vyzkoušet novou trasu cyklostezky.  V prvomájový den budou otevřeny všechny atraktivní části Dolních Vítkovic: Velký svět techniky se speciálními doprovodnými programy a se spoustou interaktivních expozic o přírodě a lidském vědění uvnitř, Malý svět techniky v U6 s obřími dmychadly, ponorkou Nautilus a atmosférou jako z románů Julese Vernea. Bolt Tower s adrenalinovým chodníkem po obvodu a také zcela nový provoz Hlubina, včetně lezecké stěny.

Organizační informace:

  • Lampionový průvod 30. 4. začne v 18 hodin.  Povede do Dolních Vítkovic od Nové Karoliny po pěší Jantarové stezce, na jejímž konci budou čekat špekáčky k opékání zdarma. Lampióny pro účastníky jsou rovněž zajištěny.
  • Malá okružní jízda Vítkovickým metrem taženým lokomotivou na CNG po trase Depo, Horní nádraží, Západní nádraží, Dolní nádraží a zpět.
  • Odjezdy v 8:30, 9:30, 10:30, 11:30, 12:30 z lokomotivního depa.
  • Odjezdy v 9:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00 z Dolního nádraží u STC. 

Kontaktní osoby:

  • Lucie Kaplarczyková, tel.: 602 530 234
  • Eva Kijonková, tel.:  721 857 097