Tiskové zprávy

Zpět

Vítkovice rozšiřují systém rychlého odbavení na Ruzyni

OSTRAVA 31. 8. 2016 – Skupina Vítkovice Machinery Group dodala do příletové haly Terminálu 1 na Letišti Václava Havla Praha další tři nové biometrické brány eGate. Ty rozšiřují komfort rychlého odbavení cestujících s biometrickým pasem v této části letiště. Letos v listopadu Vítkovice systém rozšíří ještě o čtyři eGate brány na odletech, takže se počet biometrických bran zvýší na celkových 17. Provozovatelem je ve všech případech Ředitelství služby cizinecké policie ČR, investorem Ministerstvo vnitra.


„Pozitivní zkušenosti z provozu systému, ale také kapacitní limity, vedly Ředitelství služby cizinecké policie ČR k další obnově a doplnění samoobslužných zařízení. Jejich význam roste zejména v době provozních špiček nebo během mimořádných bezpečnostních opatření," říká Vladimír Měkota, ředitel společnosti Vítkovice IT Solutions, která je za vítkovickou skupinu dodavatelem zařízení.


Obliba automatizovaného odbavení cestujících na principu biometrického rozpoznání obličeje roste a na pražském letišti v Ruzyni každý měsíc využívá systém eGate průměrně 100 000 lidí. To je okolo 60 procent všech cestujících využívajících výhod Schengenského prostoru. „S dalším vydáváním pasů osazených čipem a biometrickými údaji očekáváme ještě vyšší vyžívání těchto moderních zařízení," poznamenal ředitel Měkota.


Vítkovice IT Solutions dodávají biometrické brány na ruzyňské letiště od roku 2011. Po aktuálním rozšíření systému eGate je v příletové hale Terminálu 1 celkem devět bran. Další část projektu doplní kapacitu v odletové hale, kde tak stávající čtyři automatické brány doplní čtyři nová zařízení eGate na celkový počet osmi kusů. Celková hodnota všech zařízení se bude letos na konci roku blížit k padesáti milionům korun.

easyGo