Tiskové zprávy

Zpět

Vítkovice udělaly další krok pro vstup investora do Vítkovic Heavy. Oddělily představenstva a doplnily šéfy pro mateřské Vítkovice

Společnost VÍTKOVICE, a.s. podporuje proces reorganizace VÍTKOVIC HEAVY MACHINERY se vstupem investora v podobě společností SPV VTK Jaroslava Strnada. Dozorčí rada proto oddělila řízení Vítkovic od řízení Vítkovic Heavy Machinery (VHM). Dosud byla představenstva matky i její dcery téměř totožná. V čele obou orgánů stál jako předseda představenstva Martin Žák.  Vstup strategického investora do VHM bude nyní kromě vlastnické změny provázet i změna statutárních orgánů. Martin Žák zůstává v čele představenstva VHM a do čela představenstva Vítkovic se posouvá dosavadní členka tohoto orgánu Michaela Žvaková.

„Vytvořili jsme prostor pro samostatné řízení VHM a současně zachováváme kontinuitu práce představenstva mateřských Vítkovic," uvedl předseda dozorčí rady Vítkovic Jan Světlík. Kromě M. Žvakové zasedá v představenstvu Vítkovic dále Rodan Broskevič jako místopředseda a Milan Juřík mladší, Jaromír Šiler a Pavel Štefánik jako členové. Předsedkyně představenstva Žvaková bude současně plnit roli generální ředitelky Vítkovic.

V představenstvu VHM zůstávají Martin Žák a Igor Vlček. Konečné složení tohoto orgánu bude již věcí investora.  

Michaela Žvaková (39 let) vstoupila do představenstva společnosti Vítkovice z pozice ředitelky strategického nákupu loni v listopadu. Současně byla a zůstává jednatelkou společnosti VÍTKOVICE MACHINERY TRADE s.r.o.