Aktuality

Zpět

Vítkovice Heavy Machinery dodají Španělům „hřebíky“ za 100 milionů

Nový kontrakt na díly větrných elektráren, tzv. hřebíky, získaly v těchto dnech Vítkovice Heavy Machinery (VHM). „Smlouvu jsme podepsali se španělským zákazníkem Siemens Gamesa. Jde o nejvýznamnějším nový projekt v segmentu větrné energetiky. Má hodnotu přesahující 100 milionů korun," uvedl generální ředitel VHM Daniel Kurucz.

Výroba se již rozběhla a pokračovat bude až do roku 2019. Profinancování poskytl nový investor, kterým je společnost SPV VTK Jaroslava Strnada. VHM získá díky nové smlouvě na větrné elektrárny také významnou referenci. „Značka naší firmy v minulosti utrpěla, Změny můžeme dosáhnout jen kvalitní produkcí pro významné klienty, jako je právě tento," zhodnotil obchodní ředitel VHM Daniel Doležal. 

VHM se v minulých letech mimo jiné staly prvním certifikovaným dodavatelem rotorových hřídelí pro on - shore projekty španělské společnosti Gamesa Eolica. Ta je jedním z předních světových výrobců větrných elektráren.

Díly pro trvale udržitelnou energetiku jsou jedním z hlavních oborů VHM. Společnost dodává také hřídele pro off – shore větrné elektrárny umístěné na moři a pro vodní elektrárny na velkých přehradách. VHM díky vlastní produkci oceli dosahuje žádaných mechanických vlastností, mikročistoty a mikrostruktury z požadovaného materiálu. Odběrateli takových produktů jsou pak významní světoví výrobci větrných elektráren

Zhruba 80 procent své výroby VHM vyváží. Především do zemí EU (zejména do Německa), ale také do USA, Ruska, Kanady, Brazílie, Indie i na další trhy.  V současné době firma v rámci procesu oddlužení přechází pod manažerskou a vlastnickou kontrolu společnosti SPV VTK Jaroslava Strnada.