Novinky, aktuality

Zpět

Soud potvrdil, že Vítkovice Envi splnily reorganizační plán

Reorganizace společnosti VÍTKOVICE ENVI ze strojírenské skupiny Vítkovice Machinery Group (VMG) úspěšně skončila. Vyplývá to z usnesení Krajského soudu v Ostravě zveřejněného v insolvenčním rejstříku. Insolvenční soud vzal na vědomí splnění podstatných částí reorganizačního plánu firmy. Tím byla splněna podmínka pro ukončení reorganizace.

Společnost VÍTKOVICE ENVI vyplatila věřitele v souladu s reorganizačním plánem. Pohledávku zajištěného věřitele Komerční banky uspokojila z 98,57 procenta a pohledávky nezajištěných věřitelů z 23,01 procenta. Další firmy z vítkovické skupiny své pohledávky za společností zčásti kapitalizovaly a získaly tak nové akcie. Mateřská společnost VÍTKOVICE a.s. poskytla na uspokojení věřitelů 23 milionů korun. Proces vyplacení věřitelů i úpis akcií proběhl v určeném termínu.

Reorganizační plán společnosti VÍTKOVICE ENVI získal letos v červnu stoprocentní podporu účastníků schůze věřitelů. VÍTKOVICE ENVI připravily zakázky pro rok 2017 za zhruba 155 milionů korun.