Novinky, aktuality

Zpět

Společnost VÍTKOVICE Doprava dodala nejvýkonnější CNG stanici v Polsku

Zatím nejvýkonnější plnicí stanice CNG byla v těchto dnech zprovozněna v polském Sosnovci. Dodala ji společnost VÍTKOVICE Doprava. Jedná se o stanici osazenou jedním kompresorem s kapacitou 1 000 m3 za hodinu, při vstupním tlaku 2,8 bar a výstupním tlaku 250 bar. Technologie plnicí stanice je dále doplněna o automatické regenerativní sušící zařízení, které zbavuje zemní plyn přebytečné vlhkosti.
Celkově má nová plnicí stanice čtyři výdejní místa, z toho jedno pro plnění kontejnerů s kapacitou 5 200 m3, což je tzv. mobilní plynovod. Tento kontejner odpovídá po naplnění energetickému zdroji o kapacitě 55 megawatt hodin energie ve formě zemního plynu.
Kapacita kompresoru nové plnicí stanice v Polsku umožňuje do hodiny naplnit zhruba 50 osobních aut typu Škoda Octavia či 4 autobusy. Mobilní plynovod (při tlaku 250 bar) stanice naplní za 4 hodiny, jiným stanicím toto plnění zabere až 3 dny.
Společnost VÍTKOVICE Doprava provozuje veřejné plnicí stanice pod značkou CNGvitall, dále provozuje mobilní plnicí stanice, zajišťuje dodávky zemního plynu pomocí mobilních plynovodů a realizuje výstavbu a dodávky technologií plnicích stanic CNG na klíč.