Tiskové zprávy

Zpět

Vítkovice Heavy Machinery splnily slib a doplatily zaměstnancům mzdy

Společnost Vítkovice Heavy Machinery (VHM) splnila slib a odeslala dnes na účty zaměstnanců doplatek mezd. Nyní záleží pouze na rychlosti, s jakou se v jednotlivých bankách lidem peníze připíší na účet.

Společnost Vítkovice Heavy Machinery mzdy doplatila po předchozí plošné úhradě čtyřtisícové části platů. „Na vztazích s odbory nám záleží, dělali jsme tedy všechno pro to, abychom neplatili až zítra, ale už dnes. Celá situace se stávkovou pohotovostí nás velmi mrzí," komentoval nový vývoj generální ředitel a předseda představenstva mateřských Vítkovic Libor Witassek.

Strojírenská skupina Vítkovice nadále drží a plní restrukturalizační plán z října 2016, po roce realizace plánu došlo ke snížení angažovanosti bank (úvěry a bankovní záruky) o více než  2,7 miliardy korun. Na tomto snížení se významnou měrou podílely Vítkovice Heavy Machinery, které tak musely mimo jiné upravovat termín výplaty mezd.

Společnost Vítkovice Heavy Machinery zaměstnává zhruba 1 100 zaměstnanců, z toho je 800 lidí v dělnických profesích. Celá strojírenská skupina má nyní okolo 3 000 zaměstnanců.