Tiskové zprávy

Zpět

Strojírenské Vítkovice přijaly už tři desítky lidí z firem, které omezují produkci

Zhruba 30 bývalých zaměstnanců ocelárny Vítkovice Steel, Linde Vítkovice a Caterpillar Global Mining nastoupilo do této chvíle do strojírenské skupiny VÍTKOVICE MACHINERY GROUP (VMG). „Ve spolupráci s personalisty ostatních firem a úřadem práce se nám daří jednat o nástupu i s dalšími kvalifikovanými lidmi. Zatím z části dočerpávají dovolenou a měli by přijít po 1. říjnu," řekla personální ředitelka skupiny VMG Jana Gutiérrez Chvalkovská. 

Skupina přibírá zejména zaměstnance z dělnických profesí, jako jsou oceláři, jeřábníci, obráběči kovů nebo zámečníci. Do konce roku mohou ve VMG najít uplatnění také lidé z dalších dělnických pozic, ale i technici a IT specialisté.

„Přijetí těchto lidí považujeme za úspěch, protože jednak se i díky nám zachovává sociální smír v Moravskoslezském kraji, jednak posilujeme o techniky, kteří jsou na trhu práce stále v menšině," komentovala J. Gutiérrez Chvalkovská.

Skupina VMG má 34 dceřiných společností a zaměstnává v Moravskoslezském kraji zhruba sedm tisíc zaměstnanců. Zaměstnance má skupina také v zahraničí, kde jsou její filiálky.

vítkovice steel