Aktuality

Zpět

S Vítkovickou střední do Evropy!

V tomto školním roce se Vítkovická střední průmyslová škola zapojí do evropského
výměnného programu Erasmus+, díky kterému budou mít žáci příležitost studovat, vzdělávat se a získávat zkušenosti v zahraničí.

„Jsem ráda, že se naši žáci díky programu Erasmus+ vypraví do italské Verony a španělské Malagy, aby získali neocenitelné zkušenosti pro svůj další profesní růst. Připojí se tak k 4 milionům Evropanů, kteří se chtějí dále vzdělávat a rozšířit si své znalosti v zahraničních společnostech a organizacích," řekla Miluše Plevová, která je garantkou programu.

Program je určený pro studenty druhých a třetích ročníků oborů Letecký mechanik, Ekonomika a podnikání, Mechanik seřizovač, Mechanik elektrotechnik a Mechanik strojů a zařízení. Ti podle svého zaměření absolvují stáž v některé z předních firem, mezi které patří například online portál v cestovním ruchu, touroperátor, opravárenské centrum letadel a společnosti specializované na opravy počítačů a hardwaru, výrobu plastů nebo obrábění kovů.

„Vítám, že našim žákům budeme moci zajistit úplně nový druh pracovní zkušenosti, která jim umožní se rozvíjet nejen po stránce profesní a jazykové, ale také lidské," doplnil ředitel školy Ing. Josef Lukosz.

Pokud to situace u nás a ve světě dovolí, měli by žáci na stáže vycestovat v květnu a červnu příštího roku.