Aktuality

Zpět

Spolupráce s automobilkou Hyundai pokračuje

Ve středu 9. prosince Vítkovická střední průmyslová škola oficiálně převzala vůz Hyundai i30 Fastback věnovaný nošovickou automobilkou, který bude sloužit ve výuce budoucím generacím automechaniků a servisních techniků.

"Děkuji společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech za poskytnutí vozu. Díky tomu daru se naši žáci seznámí s moderními technologiemi vozů, jejichž servis je dnes naprostým standardem a budou výborně připraveni pro praxi. Věřím, že naši spolupráci budeme i  adále prohlubovat," řekl ředitel školy, Ing. Josef Lukosz

V loňském roce věnovala automobilka naší škole vůz Hyundai Tucson s dieselovým motorem, který byl využíván při výuce všech ročníků oborů automechanik. Zároveň na něm prokazovali žáci své schopnosti a dovednosti v rámci závěrečných zkoušek.

"Také nový vůz bude sloužit výuce našich žáků, kteří si na jednom z nejprodávanějších vozů ve své třídě prakticky vyzkoušejí všechny druhy prací: od základních úkonů jako například přezutí pneumatik, demontáž a montáž brzdové soustavy, osvětlení a různých části karosérie až po komplexní diagnostiku" doplnil Mgr. Jaromír Macháček, zástupce ředitele pro praktické vyučování.

Společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech je součástí koncernu Hyundai Kia Automotive Group, který je pátým největším výrobcem automobilů na světě. Od roku 2008 vyrábí své vozy také v závodě v Nošovicích a je nejen předním zaměstnavatelem a technologickým lídrem našeho kraje, ale také významným partnerem naší školy.