Aktuality

Zpět

Na návštěvě dvou největších firem v regionu

V pátek 3. 5. 2019 se třídy LX1 a LX2E oborů Letecký mechanik a Mechanik elektrotechnik Vítkovické střední průmyslové školy zúčastnily exkurzí ve dvou významných firmách Moravskoslezského kraje. Konkrétně ve společnostech Pivovar Radegast a Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o. - obě se sídlem v Nošovicích.

Naše exkurze začala ve společnosti Radegast, která je součástí pivovarské skupiny Plzeňský Prazdroj, a.s. Přímo v areálu pivovaru nás s historií, procesem výroby a distribucí piva seznámil erudovaný průvodce pan Carbol. Ten po celou dobu exkurze rád a profesionálně odpovídal na veškeré dotazy naších žáků, týkající se jak výroby, logistiky či distribuce, tak technického vybavení a zabezpečení samotného provozu. Žáci byli velice zvídaví a dotazu proto nebylo málo.

Po návštěvě u významného výrobce piva následovala neméně zajímavá exkurze ve firmě Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o. V areálu jedné z největších automobilek v Česku nás přivítali zástupci automobilky. Po celou dobu exkurze se nám věnoval Timotej Ježo, jehož vstřícný přístup všichni účastníci exkurze hodnotili kladně a návštěvu si tak náležitě užili. Prohlídka byla zaměřena především na technickou stránku výroby jednotlivých osobních vozidel vyráběných v této společnosti. Zajímavostí bylo to, že celá akce byla vedená v anglickém jazyce, což bylo pro žáky ještě více přínosné, protože si nejen obohatili své vědomosti po stránce technologické, ale také si procvičili odborné znalosti anglického jazyka, a to přímo v praxi. I po této inspirativní prohlídce následovaly dotazy, týkající se v Nošovicích vyráběných vozů, provozních záležitostí či technických detailů, na které všichni vždy dostali jasnou odpověď.

Takto strávený den si naši žáci náležitě užili a jistě předčil veškerá jejich očekávání.